Prywatny Kucharz by Belvedere

Calm down, czyli jak zapewnić sobie wewnętrzny spokój?

W czasach nieustannego pośpiechu, niekończących się list zadań do zrobienia i przesytu informacji, coraz trudniej jest nam znaleźć wewnętrzny spokój. Kłębiące się w głowie myśli, napięcie i stres mogą stać się naszym codziennym towarzyszem, prowadząc do poważnych problemów zdrowotnych. Czy jest na to sposób? Czy możliwe jest osiągnięcie harmonii, która pozwoli nam żyć pełnią życia, bez ciągłego odczucia presji? Odpowiedź brzmi: tak.

Emocje i rola jelit w regulacji nastroju

To, co jemy, nie tylko wpływa na nasze ciało, ale również na nasz umysł. Naukowcy coraz częściej mówią o jelitach jako o naszym „drugim mózgu”, podkreślając ich istotną rolę w regulacji nastroju i emocji. Dlatego w naszym poszukiwaniu wewnętrznego spokoju, nie możemy zapominać o odpowiedniej diecie, która wspiera zarówno nasze ciało, jak i umysł.

O prawidłowo zbilansowaną dietę najlepiej zadbają specjaliści. Zdrowe jelita to zdecydowanie jeden z podstawowych filarów dobrego samopoczucia. Jakie jeszcze działania pomogą Ci zadbać o wewnętrzną równowagę?

Aktywność fizyczna, medytacja, mindfulness

Regularna aktywność fizyczna, nie musi oznaczać wyciskania siódmych potów na siłowni. Spacery, joga, taniec, cokolwiek wprawia ciało w ruch i zmusza mięśnie do pracy to recepta na niższy poziom stresu.

Trening oddechu, medytacja, czy mindfulness. Wypróbuj jak kontrola oddechu działa zbawiennie na umysł i ciało.

Na koniec, ale nie najmniej istotne są małe przyjemności. Obcowanie z naturą, sztuką, a nawet bliski kontakt z ludźmi… człowiek jest istotą społeczną więc nie zapominajmy o kontakcie z drugą osobą…kontakcie rzeczywistym, a nie tylko za pomocą smartfona 😊

Pamiętaj, że spokój i zdrowie to podróż, a nie cel. Więc zacznijmy tę podróż razem.

Prywatny Kucharz

Wybierz najlepszą dla siebie dietę lub skorzystaj z darmowej konsultacji z naszym zespołem dietetyków dzwoniąc pod numer:

Zamów dietę

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne programy dietetyczne, które pozwolą Ci osiągnąć wyznaczone cele.

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Poznaj nasze

Programy dietetyczne

Z wyborem menu

Zdrowy balans

Z wyborem menu